Regały i szafki


Nowoczesny regał na książki

Regał to mebel nabywany zwykle z myślą o zaaranżowaniu domowej biblioteczki. Dzięki niemu możemy stworzyć kącik, który podkreśli nasze intelektualne zamiłowania i erudycję. Regał na książki nie musi być jednak w całości zapełniony lekturami – możemy zagospodarować go również na płyty CD, zdjęcia oprawione w ramki, bibeloty czy souveniry. Są też i tacy, którzy regał na książki wykorzystują, aby poszczycić się swoją kolekcją domowych roślin ozdobnych.

Wybierając regał na książki czy inne przedmioty pamiętajmy o odpowiednim dobraniu go pod względem wymiarów. Ważna jest zwłaszcza wysokość półek, gdyż zbyt mała będzie ograniczała nas w ich zagospodarowaniu, natomiast zbyt duża będzie marnotrawstwem miejsca. W KrolestwoMebli.pl udostępniamy regały o różnych wymiarach i konstrukcji. Ciekawe projekty oraz solidne wykonanie to coś, co sprawia, że nasze meble z łatwością zyskują nabywców.

Regały na książki i nie tylko

Schludne przechowywanie książek to najpopularniejsze, ale nie jedyne zastosowanie dla regałów metalowych czy drewnianych. Równie dobrze mebel tego typu możemy ustawić w pokoju dziecięcym albo młodzieżowym, gdzie stanie się bardzo pomocny w utrzymaniu porządku. Jako regał na zabawki czy płyty CD pozytywnie wpłynie też na estetykę wnętrza. Innym miejscem, w którym może stanąć choćby wąski mebel tego typu, jest łazienka. Na regale łazienkowym zmieszczą się ręczniki, ściereczki, kosmetyki czy akcesoria do włosów, a także znajdzie się miejsce na środki czystości.

Kolejnym miejscem, gdzie przyda się mebel wyposażony w półki, jest przedpokój lub garderoba. Możemy ustawić tam regał na buty i inne drobiazgi, po które często sięgamy przed wyjściem, takie jak czapki, rękawiczki czy szaliki. Aby rzeczy, które na nim umieścimy, nie były narażone na zakurzenie, warto wybrać regał wyposażony w szafki albo szuflady. Podobnego rodzaju mebel może stanąć w spiżarce czy w piwnicy, gdzie będzie pełnił rolę regału magazynowego. Bezpiecznie przechowamy w nim zapasy produktów spożywczych czy smaki lata ukryte w własnoręcznie robionych konfiturach.

Regały a styl aranżacyjny wnętrza

Regał jest jednym z głównych elementów umeblowania każdego pomieszczenia. Jako mebel reprezentacyjny, powinien ściśle wpisywać się w styl, w jakim zaaranżowane jest dane wnętrze. Regału metalowego raczej nie ustawimy w salonie czy sypialni urządzonej w stylu skandynawskim, ale za to będzie on bardzo trafnym wyborem dla pomieszczeń w stylu industrialnym czy loftowym. Na szczególną uwagę zasługuje regał loft, który jest połączeniem metalu i drewna. Jego minimalistyczna, ale zarazem ciekawa forma, może dodać wartości wizualnej zarówno pomieszczeniom domowym, jak i biurowym.

Będąc przy regałach loftowych nie sposób przejść obojętnie obok mebli rattanowych. Półki stworzone z tego materiału zupełnie zmieniają oblicze mebla i sprawiają, że dobrze prezentuje się on nawet we wnętrzach urządzonych w tradycyjny sposób. Regały metalowe są także dobrym pomysłem, jeżeli zwyczajnie zależy nam na lekkich, niemasywnych meblach, które wizualnie nie przytłoczą wnętrza.

Regał - rodzaje

W KrolestwoMebli.pl udostępniamy kilka rodzajów regałów. Wśród nich są zarówno tradycyjne meble z otwartymi półkami, jak i meble, które zapewniają spektrum możliwości w zakresie przechowywania przedmiotów, które niekoniecznie chcemy wystawiać na widok. Mowa o modelach z szafkami lub z szufladami. Oprócz niebywałej praktyczności tego typu regałów, nie można zarzucić im braku estetyki. Wiele mebli z tej kategorii to wręcz dzieła sztuki, które zaskakują formą i kolorystyką, np. CABOTO REGAŁ BIAŁY czy CABOTO 16 REGAŁ BIAŁY. Jeżeli tylko dysponujemy odpowiednią ilością miejsca, z pewnością warto rozważyć zakup takich mebli, a jeżeli nie – warto zainteresować się ofertą wąskich modeli. Oto wszystkie rodzaje regałów dostępne w naszym sklepie: