Kanapy i sofy


Sofa rozkładana

Bez wątpienia sofa jest meblem, który powinien stanąć w każdym domu. To na niej najczęściej relaksujemy się po ciężkim dniu w pracy, a niejednokrotnie i pracujemy w ramach home office. Dla wielu osób ważne jest, aby sofa była nie tylko ładna i wygodna, ale i funkcjonalna. Takim klientom szczególnie polecamy nasze sofy rozkładane, które w dzień spełniają swoje standardowe funkcje, a wieczorem w kilka chwil można zamienić je w komfortowe łóżko do spania. 

Sofy z funkcją spania nie zawsze muszą być dużymi, masywnymi meblami, które psują estetykę wnętrza. W naszej ofercie znajdziesz nawet rozkładane sofy jednoosobowe, które są świetnym wyborem dla singla lub wtedy, gdy mebel ten ma pełnić rolę jedynie zapasowego miejsca do spania, na wypadek gości. Jednak nawet i sofa 2-osobowa rozkładana może być na co dzień schludnym, lekkim meblem, który ustawimy w salonie czy sypialni.

Sofa – o czym pamiętać przy zakupie?

Kupując sofę rozkładaną sprawdźmy przede wszystkim to, czy odpowiada nam jej sposób rozkładania. Najpopularniejsze są sofy rozkładane do przodu, ale znajdziemy także inne modele, np. z rozkładanym oparciem. Ważne są też wymiary. Upewnijmy się, czy po rozłożeniu mebel będzie mieścił się w miejscu, które zamierzamy na niego przeznaczyć. W niewielkich salonach dobrze sprawdzają się sofy narożne, choć jest to propozycja, która świetnie zaprezentuje się również w bardziej przestronnych pomieszczeniach.

Sofa, jako jeden z czołowych mebli w salonie, musi prezentować się pięknie i – co najważniejsze – zgodnie z przyjętym stylem aranżacyjnym. W przypadku wnętrza zaaranżowanego na styl skandynawski raczej należałoby sięgnąć do oferty sof narożnych lub tradycyjnych w jasnych, ciepłych kolorach, z kolei w przypadku salonu loftowego czy industrialnego – wręcz przeciwnie. Jeżeli zależy nam na wyjątkowej elegancji, postawmy na sofy pikowane lub wykonane ze skóry zabarwionej na ciekawy kolor.

Sofa z funkcją spania

Czego oczekujemy od sof z funkcją spania? Z pewnością rozkładania, które nie będzie uciążliwe, czasochłonne ani nie będzie wymagało używania dużej siły. Meble dostępne w naszej ofercie są przemyślanie skonstruowane i wyposażone w nowoczesne mechanizmy rozkładania, a wiele modeli nawet w automat wspomagający rozkładanie. Codziennie rano i wieczorem nie będziemy mieli zatem powodów do narzekania. Co więcej, oferujemy także sofy rozkładane 2-osobowe z pojemnikiem na pościel. To modele, w których rozwiązany został problem przechowywania kołdry i poduszki.

Jak przystało na solidną sofę rozkładaną, oferowane produkty stworzone są z wysokiej jakości tkanin, odpornych na uszkodzenia i zabrudzenia. Również samo siedzisko stworzone jest z najlepszej pianki wysokoelastycznej i solidnych sprężyn falistych, co przesądza nie tylko o jego trwałości, ale i wygodzie użytkowania. Na każdy mebel przysługuje 2-letnia gwarancja.

Sofy rozkładane i inne rodzaje

Nasza oferta obejmuje dziesiątki modnych i wygodnych mebli, a wciąż uzupełniana jest o nowe modele. Poznaj rodzaje sof dostępnych w KrolestwoMebli.pl:

  • Sofy modułowe – to sofy złożone z modułów, które można dowolnie ze sobą łączyć, uzyskując mebel o pożądanej wielkości i kształcie. Sofy modułowe polecane są zwłaszcza do dużych salonów i przestrzeni publicznych.

  • Sofy młodzieżowe – żywe, wyraziste kolory i nietypowe formy to coś, czego w pokoju nastolatka zdecydowanie potrzeba.

  • Sofy na nóżkach – lekkie meble, które idealnie sprawdzą się jako sofa do salonu. Warto postawić na nie zwłaszcza wtedy, gdy w danym wnętrzu są już pufy, szafki czy inne meble na nóżkach.

  • Sofy rozkładane – w tej kategorii znajdziesz sofy jednoosobowe, dwuosobowe, a nawet sofy 3-osobowe rozkładane.

  • Sofy skórzane – eleganckie i wytworne meble ze skóry, w tym również sofy z funkcją spania.

  • Sofy z funkcją spania – wygodne meble, które możesz użytkować zarówno w dzień, jak i w nocy, w tym sofy z funkcją spania codziennego z materacem.

  • Szezlongi z funkcją spania – ekskluzywne meble wypoczynkowe, które kształtem przypominają przedłużony fotel.