Łóżka wg. rozmiaru


Czasami ciężko jest określić, jak dużego łóżka potrzebujemy. Królestwo Mebli dba o swoich klientów, dlatego przygotowaliśmy porady dotyczące tej kwestii. Mamy nadzieje, że pomogą, one dokonać właściwego wyboru i sprawią, że zakupy staną się łatwiejsze. Jednak bez względu na to, jaki model wybierzesz, zapewniamy, że będzie on możliwie najwyższej jakości. Staramy się zachować odpowiednie parametry naszych produktów, przy zachowaniu przystępnej ceny. Zobacz nasze propozycje i zapoznaj się z poradami. Z nami zakupy na pewno będą udane. 

Królestwo Mebli poleca najlepsze łóżka

Zadowolenie klienta stawiamy zawsze na pierwszym miejscu. Nasza strona internetowa to miejsce, gdzie znajdziesz produkty solidne, stabilne oraz eleganckie. Posiadamy szeroki wybór łóżek w różnych rozmiarach, które z łatwością dopasujesz do swojej sypialni. Bogata oferta sprawi, że na pewno trafisz tutaj na właściwy produkt, który będzie cieszyć twoje oczy przez naprawdę długie lata. Zainteresowany? Zobacz, co przygotowaliśmy!

 

W naszym asortymencie znajdziesz:

 

 

Naszym klientom w szczególności rekomendujemy łóżko 120x200 Cassandra w odcieniach czerni i bieli o nowoczesnym designie. Model posiada wygodne wezgłowie i może być użytkowany przez dwie osoby. Dla posiadaczy małych sypialni odpowiednie będzie łóżko z szufladami Aloha. Ten model posiada funkcjonalne schowki na różnego rodzaju przedmioty. Jest odpowiedni dla jednej osoby. Jeżeli jesteś bardzo wymagający i cenisz sobie komfort, z pewnością będziesz zainteresowany łóżkiem kontynentalnym 180x200 Nina. Ten model zdecydowanie zwiększa estetykę sypialni, a dzięki podwójnemu materacowi zapewnia maksymalną wygodę. Jeżeli jesteś zainteresowany innymi modelami, koniecznie poznaj inne produkty z tej kategorii!

 

Jak wybrać rozmiar łóżka do własnych potrzeb?

Wiele osób zastanawia się, jak dobrać właściwy rozmiar do potrzeb. Ogólna zasada jest taka, ze dorosły człowiek potrzebuje minimum 90 centymetrów miejsca do spania. Łatwo więc policzyć, że łoże małżeńskie powinno mieć minimum 180 centymetrów. To jednak nie jest prawda we wszystkich przypadkach. Spora część par z powodzeniem może spać na łóżku 160x200 i czuć się komfortowo. Tutaj istnieje jednak pewne ryzyko. Zakup mniejszego niż zalecany modelu może być adekwatne do aktualnej sytuacji, która może diametralnie się zmienić. W przyszłości mogą na przykład pojawić się w łóżku dodatkowi goście w postaci dzieci. Wtedy taki rozmiar może okazać się nietrafiony. Jest to jednak kompromisowe rozwiązanie do małych sypialni. 

Mniejsze łóżka o rozmiarze 140x200  w teorii mogą być użytkowane przez dwie osoby. My jednak nie polecamy takiego rozwiązania, zwłaszcza jeżeli nasz partner lubi się wiercić. Niestety sen w takim modelu może być bardziej komfortowy, a mała powierzchnia może powodować budzenie. 

 

Trochę inne rozmiary łóżka możemy wybrać dla dzieci. Młodzież z powodzeniem może spać w łóżku młodzieżowym 80x200, a młodsze dzieci jeszcze węższym. Trzeba się tutaj jednak zastanowić, czy jest sensu kupować aż tak małe łóżko. Dzieci szybko rosną, a konieczność wymiany łóżka może być kłopotliwa. 

 

Rodzaj łóżka, a wielkość sypialni

 

Łóżka kontynentalne i tapicerowane charakteryzują się dużym stopniem komfortu, jednak są dość masywne. Z tego powodu nadają się głównie do dużych sypialni, które umeblowane nie będą się wydawać zagracone. Dużo gorzej tego typu modele prezentują się w ciasnych przestrzeniach, które przez ustawienie ich wydaję się jeszcze bardziej ciasne. Do średnich sypialni można zaryzykować zakupu łóżka tapicerowanego lub kontynentalnego bez wezgłowia. Taka konstrukcja będzie zdecydowanie lżejsza i nie zapełni tak szczelnie sypialni. 

Do niewielkich pomieszczeń polecamy łóżka ze stelażem w rozmiarach poniżej 180x200. Najlepiej jest wybrać modele z szufladami lub pojemnikiem, które ułatwią codzienne przechowywanie i sprawią, że sypialnia wyda się bardziej przytulna, a codzienne funkcjonowanie łatwiejsze.