Sofy skórzane


Sofa skórzana – mebel pełen zalet

Meble ze skóry przez lata królowały w salonach i luksusowych gabinetach. Również i dziś za ich sprawą każde wnętrze nabiera eleganckiego i wytwornego charakteru. Sofy skórzane oferowane przez nasz sklep to zróżnicowane modele, trafiające w gusta klientów o różnych upodobaniach i odnajdujące się w pomieszczeniach urządzonych w różnym stylu.  Meble skórzane mogą stanowić wyposażenie zarówno mieszkań urządzonych nowocześnie, jak i tradycyjnie. Sofa skórzana nowoczesna charakteryzuje się prostą formą i pozbawiona jest zdobień typowych dla mebli sprzed lat. 

Do zalet skórzanych sof zalicza się także to, że nie przyciągają i nie gromadzą kurzu. Skóra to materiał naturalny, który oddycha, a zatem jest odporny na wilgoć i bakterie. Wszystkie te cechy mają  szczególne znaczenie dla alergików. Nowoczesna sofa skórzana jest meblem, który może służyć nam przez długie lata i sprawiać wrażenie lekkiego, w przeciwieństwie do mebli, które były popularne w latach 90. ubiegłego wieku.

Sofa skórzana z funkcją spania

Zanim zdecydujemy się na zakup sofy skórzanej, odpowiedzmy sobie na pytanie, w jaki sposób zamierzamy ją wykorzystywać. Jeżeli ma nam służyć wyłącznie do spędzania na niej wieczorów przed telewizorem, to zdecydujmy się na taką z wygodnym siedziskiem i oparciem. Sofa skórzana rozkładana to dobry wybór, jeżeli czasem zamierzamy wykorzystywać ją do spania. W dzień bywa bowiem niezwykle dekoracyjna, a nocą gwarantuje wygodny sen. Decydując się na zakup sofy, warto też zwrócić uwagę na rodzaj skóry, z jakiej została wykonana – może ona mieć różną twardość i być lepszej lub gorszej jakości.

W mieszkaniach o niewielkim metrażu na wagę złota są wszelkie meble do przechowywania. Tę funkcję pełnią między innymi sofy skórzane z funkcją spania wyposażone w pojemnik do przechowywania pościeli. To mebel wielofunkcyjny, który zarówno w dzień, jak i w nocy spełnia swoje zadania. Kolor sofy także ma znaczenie, bo powinna ona współgrać stylistycznie z wnętrzem i pozostałymi elementami wyposażenia. Klasyczna sofa skórzana brązowa to mebel uniwersalny, który może stanąć w mieszkaniu nowoczesnym, industrialnym, a także urządzonym po skandynawsku czy tradycyjnie.

Do jakich wnętrz pasują sofy skórzane?

Do nowoczesnych wnętrz najbardziej odpowiednie są meble o prostej formie, ciekawym designie, ale także funkcjonalne. Doskonale te wymagania spełniają sofy skórzane rozkładane z naszej kolekcji, które nocą zamieniają się w wygodne miejsce do spania. Taki mebel z pewnością będzie odpowiedni do wnętrz industrialnych, w których nie powinno zabraknąć naturalnych materiałów oraz dużych, masywnych mebli.

Minimalizm też lubi skórę – sofa skórzana z funkcją spania może być najbardziej dekoracyjnym meblem w salonie urządzonym właśnie w takim stylu. We wnętrzu minimalistycznym, w którym nie ma miejsca na przepych, najlepiej będzie się prezentować lekka sofa skórzana czarna wyposażona w metalowe nóżki. Meble ze skóry są bardzo reprezentacyjne, więc nie tylko zapewniają wygodę, ale podkreślają też prestiż miejsca, w którym stoją. Z tego powodu tak często spotykamy je w eleganckich biurach, gabinetach, salonach kosmetycznych czy fryzjerskich.

Sofa skórzana rozkładana – rodzaje skóry 

Skóra, z której wykonywane są meble, może mieć różne pochodzenie. Jedną z najpopularniejszych jest skóra bawola, która charakteryzuje się grubym ziarnem, dlatego na jej powierzchni pojawiają się nieregularne wypukłości. Jest to materiał bardzo trwały i wysokiej jakości. Sofy skórzane wykonywane są także ze skóry bydlęcej. Ma ona nieco mniejsze ziarno, ale również charakteryzuje się dużą trwałością. 

Sofa skórzana czarna to klasyka, ale meble te dostępne są również w innych kolorach, gdyż skórę można barwić. Dużą popularnością cieszą się m.in. meble białe i czerwone. W zależności od rodzaju i koloru skóry, a także od fasonu i samego wykończenia, sofa skórzana może reprezentować różne style. Do wnętrz vintage idealna będzie sofa ze skóry postarzanej, a miłośnicy ekologii mogą zdecydować się na sofę wykonaną ze skórzanych odpadków, które pochodzą z recyklingu.