Pufa – dlaczego warto ją mieć?

Pufy do siedzenia to meble znane od pokoleń, na które wciąż jednak chętnie znajdujemy miejsce we współczesnych wnętrzach. Dlaczego? Wszystko przez ich niebywałą praktyczność, wygodę siedzenia, ale i formę, która doskonale prezentuje się nawet w nowoczesnych wystrojach. Jeżeli masz dosyć twardych taboretów czy topornych drewnianych stołeczków, możesz zamienić je na miękką pufę z oparciem lub bez, która okaże się przydatna w wielu sytuacjach.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz mebla, na którym tylko chwilowo przysiądziesz, czy mebla, na którym spędzisz długie godziny, pufa może być tym właściwym. Wiele osób wykorzystuje ją także jako podnóżek pod nogi, a nawet jako stolik kawowy, o ile tylko dana pufa do siedzenia posiada zdejmowalne siedzisko. Najwięcej pozytywnych opinii zbierają jednak pufy ze schowkiem, gdyż są to meble, które pomagają nam w skrzętnym ukryciu drobiazgów, które chcemy mieć w zasięgu ręki, a jednocześnie chcemy uniknąć bałaganu.

Pufy do siedzenia

Miejscem, które jako pierwsze przychodzi do głowy, gdy mówimy o tego typu meblach, z pewnością jest salon. Owszem, pufy do salonu to coś, co na stałe wpisało się w kanon dobrych praktyk urządzania tego pomieszczenia i często oprócz wartości użytkowej wnoszą one do niego również wartość estetyczną. Nie ma jednak przeszkód, aby pufę worek lub tradycyjną ustawić w pokoju młodzieżowym czy w jadalni, gdzie może stanowić zapasowe siedzisko w razie większej liczby gości lub być wykorzystywana na co dzień przez samych domowników.

Wiele osób praktykuje także zakup pufy do przedpokoju. To bardzo dobra alternatywa dla ławek, która również wystarczy do tego, by wygodnie usiąść i zawiązać buty, a jednocześnie zajmie o wiele mniej miejsca. Wybierając pufę ze schowkiem również będziemy mieli możliwość umieszczenia w niej drobnych elementów garderoby, np. czapki czy apaszki, którą ubierzemy przed wyjściem.

Pufa worek

Pufa worek to szczególny rodzaj pufy, lubiany zwłaszcza przez dzieci, choć w większych rozmiarach coraz częściej staje się meblem wypoczynkowym przypadającym do gustu również dorosłym. Inne określenie, z jakim możemy się spotkać w odniesieniu do tego typu mebla to pufa sako. Tak czy inaczej, jej cechą charakterystyczną jest to, że nie jest całkowicie wypchana, a do tego ma oparcie, dzięki któremu może wygodnie zastąpić krzesło lub fotel. 

Pufa z oparciem to idealny gadżet do pokoju dziecięcego, młodzieżowego, ale także do salonu czy sypialni. Siedząc na niej można wygodnie oddać się lekturze, oglądaniu telewizji czy pracy przy laptopie. Jej konstrukcja sprawia, że możemy ustawić ją nawet przy samej ścianie i nie musimy szukać poduszki, aby zapewnić miękkie oparcie naszym plecom. Pufy worki dostępne w KrolestwoMebli.pl dostępne są w aż 4 kolorach, począwszy od klasycznego czarnego, po żółty, turkusowy, a nawet różowy.

Pufy worki i inne rodzaje puf dostępnych w KrolestwoMebli.pl

W naszym sklepie czeka na Ciebie kilkadziesiąt puf do siedzenia w modnych wzorach, kolorach i formach. Oferta wciąż uzupełniana jest o nowe, ciekawe modele. Aby ułatwić znalezienie tego odpowiedniego, pogrupowaliśmy je w następujące kategorie:

  • Pufy na nóżkach – to modele wygodniejsze w częstym przestawianiu, idealne jako pufy do salonu. Warto wybrać je także wtedy, gdy w danym pomieszczeniu znajdują się już inne meble na nóżkach, np. sofy albo regały, aby całość umeblowania współgrała ze sobą i sprawiała wrażenie lekkości.

  • Pufy ze schowkiem – ciężko o bardziej trafiony wybór w przypadku miłośników funkcjonalnych mebli. Tak skonstruowane pufy mogą stać się poręczną skrytką na wiele rzeczy, po które często sięgasz i świetnie sprawdzają się jako pufy do przedpokoju.

  • Pufy młodzieżowe – to kategoria stworzona z myślą o potrzebach nastolatków. Pufy, które są w niej udostępniane, cechują się ciekawym designem, który pomoże wyrazić indywidualny styl młodych, kształtujących się osobowości.

Pufy dla dzieci – specjalna kategoria puf, które cechują się niższą wysokością, ułatwiającą maluchowi wchodzenie i schodzenie z tego mebla. Znajdziesz w niej również mniej typowe modele, na przykład wypełnione kolorowymi piłeczkami.