Stoliki okrągłe


Stolik okrągły rozkładany – w jakich wnętrzach nie powinno go zabraknąć?

Salon jest najbardziej odpowiednim miejscem na kawowy stolik okrągły – to oczywiste. Zaletą mebla o tym kształcie jest pewnego rodzaju uniwersalność, bowiem sprawdzi on się zarówno w pokoju o dużym metrażu, jak i w niewielkim przytulnym saloniku. W naszej ofercie bez trudu znajdziesz model proporcjonalny do wielkości swojego salonu. Mały okrągły stolik to niepozorny mebel, który może pełnić kilka funkcji – nie tylko napijemy się przy nim kawy, ale też może służyć za półkę, na którą odłożymy rzeczy, które chcemy mieć pod ręką.

Okrągłe stoliki konkurują o względy nabywców z modelami prostokątnymi. Osoby towarzyskie, które często przyjmują gości, powinny zdecydować się jednak na stolik okrągły rozkładany. Ma on co najmniej dwie zalety – po pierwsze przy meblu w tym kształcie zmieści się wiele osób, a po drugie, możemy go złożyć, gdy jest nieużywany, aby zajmował mniej miejsca. Stolik metalowy okrągły to praktyczny mebel, który sprawdzi się nie tylko we wnętrzach, ale również na tarasie czy w ogrodzie, czyli w miejscach, gdzie w ciepłe dni chętnie relaksujemy się przy kawie.

 

Stolik kawowy okrągły – do salonu i nie tylko

 

Ciekawą propozycją jest także okrągły stolik do kuchni. To mebel, który może posłużyć jako miejsce, przy którym spożywamy posiłki, a także jako dodatkowy blat roboczy czy półka na akcesoria kuchenne. W dużej kuchni możemy wygospodarować miejsce na aneks jadalniany i wtedy doskonale swoją funkcję spełni w nim stolik okrągły drewniany czy szklany większych rozmiarów. Wybór odpowiedniego uzależniony jest od stylu wnętrza.

 

Praktyczne zastosowanie stolik kawowy okrągły znajdzie także w pokoju dziecka lub nastolatka. Może on służyć jako miejsce, przy którym młody człowiek bawi się, uczy, oddaje pasjom czy po prostu spożywa posiłki. Stolik kawowy może też pełnić jednocześnie funkcję szafki nocnej, bowiem w pokoju młodzieżowym najlepiej sprawdzają się meble wielofunkcyjne. Wówczas warto ustawić go obok łóżka, aby przed snem można było odłożyć tam telefon, książkę czy zegarek. Do niewielkich wnętrz szczególnie polecane są stoliki okrągłe białe.

 

Zalety okrągłych stolików

 

Na stolik kawowy okrągły nowoczesny powinniśmy się zdecydować nie tylko z powodu jego niewątpliwej urody. Kształt w tym przypadku również ma duże znaczenie. Zaokrąglony blat przede wszystkim zajmuje mniej miejsca niż prostokątny i zapewnia większą wygodę siedzącym przy nim osobom. Każdy gość zasiada przy nim na równych prawach i nikt nie musi zajmować niechcianego miejsca „na rogu”. Stoliki okrągłe drewniane, szklane czy metalowe to meble uniwersalne, które pasują do wnętrz w różnych stylach.

 

Stolik kawowy okrągły szklany to doskonały wybór do małego salonu – doda mu lekkości i nie przytłoczy wnętrza. Jego krągłości sprawiają także, że pokój sprawi wrażenie harmonijnego i przyjaznego. Stoliki o okrągłym kształcie nie mają jednego określonego stylu, dlatego jest dla nich miejsce w salonie skandynawskim, minimalistycznym, w stylu boho i w każdym innym. Stolik kawowy okrągły loft pięknie będzie się prezentował na tle ceglanej czy betonowej ściany, ale możemy się na niego zdecydować nawet wówczas, gdy nasz salon reprezentuje inny styl.

 

Najpopularniejsze okrągłe stoliki kawowe w Krolestwomebli.pl

 

Różnorodny asortyment sklepu pozwala klientom wybrać stolik, który idealnie dopełni ich wnętrze i spełni wymagania praktyczne. Zapraszamy do poznania naszych bestsellerów z kategorii stolików okrągłych:

  • VENUS ława - niezwykle elegancki stolik szklany okrągły z ozdobną podstawą w kolorze srebra oraz blatem z dymionego szkła – to produkt przeznaczony do salonu urządzonego z klasą i odrobiną luksusu,

  • TANAKA ława jasny orzech - prosty w formie, ale niepozbawiony uroku stolik kawowy okrągły podwójny, idealny do wnętrz industrialnych, ale także na taras czy balkon. Połączenie drewnianego blatu z metalowymi nogami daje ciekawy, ponadczasowy efekt.

  • Ława MARIFFA - oryginalny i o nowoczesnej formie designerski stolik loft okrągły w kształcie kosza – może być częścią aranżacji salonu, ale także z powodzeniem służyć jako stolik nocny lub element wyposażenia kuchni.

  • KIRBY ława czarna - niewielkich rozmiarów stolik nocny okrągły, wyposażony w praktyczną półeczkę na drobiazgi. Sprawdzi się także w przedpokoju.