Stoliki szklane


Stolik kawowy szklany – do jakich wnętrz?

 

Meble wykonane ze szkła powiększają optycznie wnętrze. Stolik kawowy szklany będzie więc idealnym meblem do salonu o niewielkim metrażu. Najpiękniej stoliki te prezentują się we wnętrzach loftowych, które zostały urządzone z wykorzystaniem surowych naturalnych materiałów. Stolik ze szklanym blatem współgra stylistycznie z ceglaną ścianą czy betonowymi elementami wyposażenia wnętrza. Najlepiej sprawdzi się wówczas model wyposażony w metalowe nóżki.

 

Stolik szklany to mebel, który występuje w bardzo różnych wersjach, dlatego pasuje do wnętrz o różnych stylach. Szkło łączy się doskonale z innymi materiałami, dzięki czemu stoliki te są dostępne w wielu fantazyjnych formach. Stolik kawowy ze szklanym blatem i drewnianymi nogami może być zarówno ozdobą wnętrza nowoczesnego, jak i urządzonego tradycyjnie. Stolik szklany złoty pięknie udekoruje salon w stylu glamour, ale też urządzony nowocześnie lub eklektycznie. Jedno jest pewne – w żadnym salonie nie powinno zabraknąć stolika kawowego.

 

Stolik szklany nie tylko do salonu

 

Nawet stolik określany mianem kawowego może służyć nam do innych celów niż picie przy nim małej czarnej. Może być podręcznym miejscem, na które odstawimy telefon czy gazetę. Ważną rolę pełni także stolik rtv szklany. Aby kolorystycznie współgrał ze sprzętami, które są na nim stawiane, jego nogi zwykle są czarne. Stolik szklany tego typu pięknie kontrastuje wtedy również z jasnymi meblami. Szkło to materiał bardzo wszechstronny, a jednocześnie elegancki, dlatego w stylowym salonie warto zarezerwować miejsce na szklane meble. We wnętrzach glamour stolik kawowy szklany pełni szczególnie ważną rolę wizualną.

 

Stolik nocny szklany także może być wykonany ze szkła – klasycznego lub dymionego – wzbogacają urok nowoczesnej sypialni. W przypadku sypialni urządzonej minimalistycznie, po skandynawsku lub po prostu w jasnych barwach, warto zdecydować się na stolik szklany z drewnianymi nóżkami. Miejscem, w którym często spędzamy wolny czas, jest ogród. Stolik ogrodowy szklany z dodatkiem rattanu syntetycznego to mebel zarówno praktyczny, jak i elegancki.

 

Stoliki kawowe szklane - zalety

 

Stoliki ze szklanym blatem są doskonałą propozycja dla nowoczesnego wnętrza. Wiele modeli tych mebli to swoiste dzieła sztuki użytkowej – szkło jest bowiem materiałem, któremu można nadawać różne kształty. Do jego zalet należy także to, że można swobodnie łączyć go z metalem, drewnem, betonem czy z tworzywami sztucznymi. Każde z tych połączeń daje oryginalny, niepowtarzalny efekt. Stoliki kawowe szklane są odporne na wilgoć i trudne warunki atmosferyczne, więc możemy z nich korzystać również na zewnątrz.

 

Wytrzymałość to kolejna zaleta omawianych mebli. Do produkcji blatów wykorzystuje się zazwyczaj wysokiej jakości szkła o dużej grubości, więc, mimo że stoliki sprawiają wrażenie kruchych i delikatnych, są bardzo solidne. Nowoczesne szklane stoliki kawowe posłużą nam przez długie lata. Wiele modeli charakteryzuje się ponadczasowym wzornictwem, więc nie musimy obawiać się, że wyjdą z mody. Szklany blat jest także niezwykle gładki i odporny na uszkodzenia oraz plamy.

 

Najpopularniejsze modele szklanych stolików

 

Szeroka oferta stolików szklanych sprawia, że niełatwo jest dokonać wyboru. Warto więc poznać modele, które cieszą się największą popularnością. Oto one:

  • AURORA – stoliki dymione to krok w stronę elegancji. Są one prawdziwą ozdobą wnętrz zarówno nowoczesnych, jak i urządzonych klasycznie.

  • VENUS - stolik kawowy szklany chrom to kwintesencja elegancji. Szkło w takiej oprawie prezentuje się wytwornie i luksusowo.

  • DIANA - szklany stolik pod telewizor lub na kawę. Jest wytworny i praktyczny zarazem. Wyposażony w półeczkę stanowi funkcjonalny mebel.

  • GARDENA - stolik ogrodowy szklany. Uroku dodaje mu rattan, który widoczny jest spod przezroczystej szyby. Sprawdzi się również na elegancko urządzonym tarasie.

  • DIANA – dla poszukujących stolika szklanego wysokość 60 cm proponujemy model jedynie 5 cm niższy. Może on pełnić funkcję stolika kawowego w salonie albo trafić do sypialni jako szklany stolik nocny.