Krzesła retro


Lubisz wystroje z dawnych lat i chętnie powróciłbyś do tamtych czasów? Świetnie się składa, bo w Królestwie Mebli również mamy sentyment do minionych dni. W naszym asortymencie znajdziesz przepiękne krzesła w stylu retro, które z pewnością nadadzą szyku domowi. Znajdziesz tutaj wygodne krzesła do salonu i funkcjonalne meble do jadalni. Mamy wszelkie wzory i modele, które sobie wymarzysz, niezależnie od tego, jaką rolę mają pełnić. Przekonaj się sam, co mamy do zaoferowania!    

Do czego pasują krzesła retro

Styl retro jest coraz bardziej popularny, a przemysł meblarski garściami czerpie z niego pomysły. Krzesła w stylu retro są niezwykle popularne, a ich odświeżony styl, gwarantuje piękne wykończenie pomieszczeń. Do czego pasuje szalony styl lat 50, 60 i 70? Jakie aranżacje zyskają dzięki niemu klasy? 

 

Krzesło biurowe retro będzie naprawdę pięknie komponować się z drewnem, najlepiej takim w bardzo ciepłym kolorze. Można również dodać do niego grube zasłony w duże kwiaty lub jaskrawe motywy. Krzesła retro do jadalni z pewnością zyskają dodatkowy blask dzięki drewnianemu stołowi oraz wzorzystym, jaskrawym zasłonom.

 

W stylu retro nie ma praktycznie żadnych ograniczeń. Współcześnie jest on płynnie łączone z elementami nowoczesnymi, które dzięki temu zyskują odświeżony charakter. Proste krzesła warto łączyć z wyrazistymi elementami, w jaskrawych kolorach. Czarne proste krzesła patyczaki, będą za to dobrze wyglądać na tle pastelowych ścian. Zabawa stylami i motywami jest tutaj wskazana, a efekty mogą być naprawdę zdumiewające. 

Dobrze zaplanowana przestrzeń z krzesłami retro

Styl retro jest niezwykły i unikalny, jednak we wszystkim trzeba zachować umiar. Pomieszczenia w całości utrzymane w tym stylu mogą wyglądać przestarzale i ciężko. Ważne jest więc, aby zachować zdrowy rozsądek i z rozwagą dobierać poszczególne elementy. 

 

Na przykład w pomieszczeniu nowoczesnym idealnie sprawdzi się krzesło do biurka retro, jednak stawianie go przy stole w tym samym stylu może dać już zbyt mocny efekt. Nie znaczy to oczywiście, że takie połączenie jest zabronione. Niejedno krzesło retro tapicerowane będzie naprawdę dobrze uzupełniało drewniane retro biurko. Wszystko zależy od stylu obu mebli i indywidualnych preferencji. 

 

W stylu retro niezwykle ważne są również ściany, które mają być pięknym tłem do reszty wyposażenia. Z tego powodu zwykle maluje się je na jednolity kolor. Najlepsze są barwy jasne, od bieli po pastelowe róże i fiolety. Projektanci na takim tle często wieszają jaskrawe obrazy lub pstrokate grafiki. Tak przełamana przestrzeń to naprawdę dobry plan do zagospodarowania reszty pokoju, a jednocześnie nie obciąża nadmiernie przestrzeni. 

Sklep internetowy Królestwo Mebli poleca krzesła w stylu retro

 

Jednym z nieśmiertelnych klasyków są krzesła drewniane retro Modesto, które czasem nazywane jest patyczakiem. Dzięki prostej budowie ten mebel nadaje się do każdego rodzaju pomieszczeń. Niektórym może jednak wydać się zbyt standardowy, a przez to nudny. Zaletą takich krzeseł jest uniwersalność i możliwość użycia ich w każdej sytuacji.  

 

Nieco ciekawiej przedstawia krzesło obrotowe retro, które doskonale nadaje się do biurka. Takie modele były kiedyś niezwykle popularne w domach mieszczańskich i stanowiły elegancką ozdobę domowego gabinetu. Ten typ krzesła niezwykle pięknie prezentuje się w towarzystwie solidnego, drewnianego biurka. Nie ma również przeciwwskazań, aby połączyć je z blatem z grubych drewnianych nogach. W obu przypadkach będzie prezentować się elegancko i szykownie. 

 

W jadalni bardzo dobrze prezentuje się prosty stół z krzesłami retro. Proponujemy połączyć równy blat z ciekawie tapicerowanymi krzesłami retro, które ożywią całą kompozycję. Takie krzesła retro do kuchni są ozdobą samą w sobie i nie wymagają już wielu dodatków. Można do nich dopasować ciekawe ozdoby kwiatowe, doniczki w pastelowych barwach lub dodać elementy plastikowe. Ten model doskonale sprawdza się z wieloma rodzajami ozdób, ważne aby nie przesadzić zmieszaniem motywów.