Krzesła ażurowe


Krzesła są elementami wyposażenia, na które wiele osób nie zwraca uwagi. To duży błąd, ponieważ odpowiednio dobrane krzesła, mogą naprawdę odmienić wnętrze domu. W Królestwie Mebli dobrze o tym wiemy, dlatego przygotowaliśmy szeroki wybór krzeseł ażurowych, które idealnie podkreślą styl domostwa. Zobacz naszą ofertę i przekonaj się, jak wiele możliwości aranżacyjnych możemy zaproponować. 

Szeroki wybór krzeseł ażurowych w Królestwie Mebli

Królestwo Mebli to idealne miejsce do zakupu pięknego, solidnego ażurowego krzesła. W ofercie posiadamy między innymi modele:

  • wykonane z plastiku, 

  • metalowe, 

  • z wycinanym siedziskiem, 

  • tapicerowane,

  • pikowane. 

Szczególnie polecamy krzesło ażurowe czarne Basket, które jest proste, łatwe w myciu i niezwykle eleganckie. Nadaje się do niemal każdego pomieszczenia. Sprawdzi się w ogrodzie, jadalni oraz kuchni. Równie dobrze prezentują się krzesła ażurowe czarne Jason. Ten model jest funkcjonalny i bardzo wygodny. 

Unikalnym wycięciem i dobrym projektem, wyróżnia się krzesło ażurowe białe Split Premium. Występuje w wersjach z ażurowym siedziskiem oraz powycinaną tylko częścią do oparcia. Można je zakupić w wersji czarnej oraz białej. Krzesło ażurowe czarne Modesto dobrze wygląda w jasnych wnętrzach. Z powodzeniem można je użytkować także w ogrodzie. Nie ulega szybkiemu zabrudzenie, a jego czyszczenie jest banalne. 

Krzesła ażurowe — aranżacje i pomysły

Istnieje wiele sposobów wykorzystania potencjału aranżacyjnego krzeseł. Krzesła ażurowe do kuchni powinny być nie tylko stylowe, ale także funkcjonalne. Klienci często wybierają modele tapicerowane, ponieważ są one wygodniejsze podczas siedzenia. Dzięki temu posiłek lub jego przygotowanie jest przyjemniejsze i bardziej komfortowe, a ażurowe oparcie dodatkowo stanowi element dekoracyjny. Taka sama zasada dotyczy krzeseł do jadalni. 

Dobrym pomysłem jest również zakup krzesła ażurowego drewnianego. Taki mebel jest z pewnością elegancki i naturalny. Pasuje do większości wnętrz, jednak niestety wymaga konserwacji. Niewątpliwą zaletą drewna jest jego wysoka odporność na uszkodzenia oraz wysokie walory dekoracyjne. 

Jak wybrać idealne krzesło ażurowe

Wszelkie meble i dodatki, którymi wyposażamy dom, powinny być dobrze dobrane i tworzyć razem spójną całość. Na przykład krzesła ażurowe białe nadają się do niemal każdego stylu mieszkania. Bardziej ryzykowne jest wybieranie wariantów w jaskrawych barwach. Takie krzesła pasują najczęściej do wnętrz utrzymanych w jednym kolorze, przykładowo w bieli lub szarości. W takich wnętrzach doskonale przełamują nudę i idealnie sie komponują.

Kolor krzeseł możemy również dobrać do obecnych w domu dodatków. Piękne doniczki, czy serwetki mogą doskonale uzupełniać kolor krzesła lub się z nim komponować. Unikajmy raczej bardzo kontrastujących ze sobą barw. Można postawić na kilka zdecydowanych akcentów, ważne jednak, żeby nie przesadzić. 

Zalety krzeseł ażurowych

Jedną z największych zalet ażurowych krzeseł jest ich lekkość. Przeciętne krzesło tego typu jest naprawdę dużo lżejsze, niż na przykład drewniane o tych samych wymiarach. To ułatwia ich przenoszenie i przechowywanie. Ta cecha sprawia, że meble ażurowe bardzo dobrze nadają się do ogrodu. 

Wycinany wzór ma również inny zalety, które ujawniają się w ciepłe dni. Chodzi o dostęp powietrza do części ciała stykających się z krzesłem. Dzięki temu w upalne dni jest chłodniej i o wiele bardziej komfortowo, zwłaszcza przebywając na dworze. Siedząc na takim krześle unikniemy nieestetycznych plam potu, które tworzą się często w kontakcie ze zwykłym plastikowym krzesłem, co niewątpliwie jest pożądane w wielu sytuacjach. 

Nie można również zapominać o tym, że ażurowe krzesła są niezwykle piękne. Niewątpliwie to rodzaj mebla o największych walorach dekoracyjnych, który nadaje unikalnego charakteru wielu aranżacjom. Pasuje niemal do każdego stylu i bardzo dobrze prezentuje się w otoczeniu roślinności. Ażurowe krzesła odmieniają każde pomieszczenie, w którym się znajdą, a mnogość ich zastosowań nie ma końca. To dobry wybór zarówno do ogrodu, jak i salonu, czy jadalni.