Materace


Zalety piankowego materaca do spania

 

Materace piankowe dostępne w naszej ofercie powstają z pianki tapicerskiej PUR (poliuretanowej). Twardość materaca może być różna, a warunkuje ją gęstość pianki. Wśród zalet tego rodzaju materacy wymienia się przede wszystkim to, że doskonale przepuszczają powietrze, przez co w środku nie gromadzi się wilgoć, która sprzyjałaby rozwojowi roztoczy, bakterii i grzybów. Uznaje się, że jest to najlepszy wybór jeśli chodzi o materac do spania dla alergików. Piankowe modele, stworzone z wysokojakościowej pianki, są też zwyczajnie wygodne w użytkowaniu, gdyż zapewniają równomierne podparcie całego ciała z racji swojej dobrej elastyczności punktowej.

 

Dla wielu posiadaczy stelaży regulowanych istotne jest to, aby nabywany materac mógł z nimi współpracować. Piankowe materace do łóżka będą wówczas odpowiednim wyborem. To dobra opcja również dla tych, którzy poszukują materaca łatwego do ewentualnego przenoszenia. Pianka jest na tyle elastyczna, że bez większych problemów można go zrolować. Materac piankowy nie jest jednak polecany osobom o dużej wadze ciała, ze względu na ryzyko szybszego niszczenia pianki.

 

Zalety materaca sprężynowego

 

Obawy przed wyborem materaca sprężynowego najczęściej dotyczą jego skrzypienia po dłuższym okresie użytkowania. Nie jest to jednak regułą, zwłaszcza jeśli wybieramy produkt wyposażony w jakościowe sprężyny. Do zalet tego rodzaju materaca z pewnością należy cena, która w porównaniu z odpowiednikami piankowymi jest dużo niższa. To idealny produkt dla cięższych osób, gdyż nawet po dłuższym czasie użytkowania nie spłaszczy się i nadal będzie zapewniał pożądaną miękkość. Niestety, nie jest to jednak materac składany, dlatego jego przenoszenie może odbywać się jedynie na płasko.

 

Materac sprężynowy polecany jest zarówno osobom zdrowym, jak i cierpiącym na różnego rodzaju wady kręgosłupa. Cechuje się on bowiem bardzo wysoką elastycznością punktową, co oznacza, że sprężyny reagują na nacisk dokładnie w tym punkcie, w którym powstaje. Dzięki temu materac doskonale podpiera całą sylwetkę i zapewnia zdrową dla kręgosłupa pozycję nawet wtedy, gdy śpimy na boku.

 

Jaki materac wybrać?

 

Wybór rodzaju materaca to kwestia indywidualnych preferencji i doświadczeń z poprzednimi produktami. Niezależnie od tego, na co chcesz postawić, jedno jest pewne – warto wybrać model z oferty KrolestwoMebli.pl. U nas znajdziesz najlepsze materace do spania, których wysoka jakość pozwala na komfortowe użytkowanie przez długi czas. Warto jednak wiedzieć, że w kwestii trwałości materaca wiele zależy też od prawidłowego dobrania go względem stelaża. Przykładowo, łączenie materaca piankowego z klasycznym stelażem z drewienek łączonych taśmą, może prowadzić do szybszego niszczenia pianki. Zaleca się łączyć go ze stelażem elastycznym.

 

Warto wziąć pod uwagę, że odczucie twardości materaca u każdego może być inne, a zależy to od wielu czynników, takich jak waga, budowa ciała i subiektywna ocena twardości. Staramy się jednak, aby w naszej ofercie każdy znalazł produkt idealny dla siebie. Posiadamy często poszukiwane materace 160x200 cm, ale także mniejsze rozmiary, np. materac 90x200 cm. Modele o długości 160 cm mogą być też dobrą propozycją dla nastolatków. Poszukujesz sklepu, w którym będziesz mógł nabyć od razu łóżko z materacem? Zapraszamy do przejrzenia dostępnych u nas łóżek.

 

Bestsellery w kategorii materacy do łóżka

 

Wybór wygodnego materaca do łóżka to bardzo ważna sprawa, od której zależy nasz komfort snu i dobre samopoczucie w ciągu dnia. Jeśli masz wątpliwości i chcesz nas o coś dopytać, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Poniżej przedstawiamy też najlepiej sprzedające się produkty z tej kategorii: